Seanca për votimin e Osmanit si presidente pritet të mbahet sot

Me votimin e komisione parlamentare dhe miratimi ne përbërjes së tyre, është bërë mbyllja e kësaj seance.

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka bërë mbylljen e punimeve të kësaj seance.

Gazeta Online ‘Reporteri.net’ mëson se pritet të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit dhe se tashmë janë mbledhur nënshkrimet e nevojshme për seancë të jashtëzakonshme për votimin e Vjosa Osmanit për presidente.

Burimet e Reporterit bëjnë të ditur se seanca pritet të mbahet sot, por që ende nuk dihet ora e saktë.

Kujtojmë se Osmani dhe Vv kanë kohë deri të hënën e 5 prillit që t’i nisin procedurat për zgjedhjen e presidentit, sepse afati prej një muaji për zgjedhjen e kreut të shtetit para përfundimit të mandatit të presidentit aktual, vlenë edhe për ushtruesin e detyrës. /Reporteri.net