Seferi flet për Ukrainë: Nuk do ta harroj gjithë jetën

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16 Prill, 2023

Taulant Seferi ish-sulmuesi i Tiranës dhe aktualisht një nga alternativat e sulmit të Kombëtares kuqezi, zgjodhi një aventurë të guximshme duke iu bashkuar ekip të Vorskla Poltavës në Ukrainë, pavarësisht situatës së trazuar të luftës.

Ky shtet është ende nën agresionin rus dhe po mundohet me të gjitha forcat për t’ia dalë mbanë.

Sa i përket kampionatit të futbollit, pak ditë pas rikthimit të tij asokohe, u mendua që në momentin që do të lëshohej alarmi për rrezik, arbitri të ndalonte lojën dhe të gjithë të strehoshin për të qenë të sigurt.

Futboll në kohë lufte! Por një prej këtyre ndeshjeve, Taulant Seferi nuk ka për ta harruar gjithë jetën.

Në një rrëfim për “SRF Sport”, sulmuesi tregon sesi raketat goditën fushën në mes të një ndeshje.

Ndërkohë qyteti ku Seferi jeton është vetëm 150 kilometra nga Kharkiv, që ka të shtëna në çdo ditë.

“Nuk kam frikë, por është një situatë shumë stresuese.

Kam parë raketa që godasin diku në fushë, në mes të një ndeshje. Ishte një moment i vështirë.

Do ta mbaj mend këtë për gjithë pjesën tjetër të jetës sime”, tha Seferi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

armend alimi

Armend Alimin e kërkojnë klube ambicioze të Ligës së dytë!

futboll

Tragjike në Gjermani, sherri midis të rinjve i merr jetën futbollistit 15-vjeçar

benzema

Benzema bisedon sot me Real Madrid për të ardhmen e tij

zaneti

​Zanetti flet për mundësinë e nënshkrimit me Messin

sevilla

Sevillia fiton Europa League, Roma e Mourinhos bie pas penalltive

xhaka-zvicra

Çfarë thotë selektori i Zvicrës për Granit Xhakën?

manchester chelsea

Manchester United zyrtarizon marrëveshjen e re me mbrojtësin e krahut

messi

Messi i jep 10 ditë kohë Barcelonës

sylvinho

“Euro 2024”/ Ja kuqezinjtë e përzgjedhur nga trajneri Sylvinho për sfidat e qershorit

INFO

NA NDIQ