Sejdiu: Po ndodh një ‘masakër’ ekologjike në territorin e komunës së Zhelinës (FOTO)

ina-online
ina-online

03/12/2023

“Po ndodh një ‘masakër’ ekologjike në territorin e komunës së Zhelinës – rreth magjistrales Grupçin-Zhelinë, dhe kjo bëhet me lejen e vetë institucioneve shtetërore të pyjeve (të cilët duhej të jenë në mbrojtje të pyjeve)”.

Këtë alarm e ka bërë të ditur kryetari i komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu, përcjell INA.

“Shihet qartë se ky është një krim ekologik që i bëhet natyrës dhe për këtë komuna e Zhelinës sot nga tereni (ku prezent ishte edhe vetë kryetari i komunës Blerim Sejdiu) ka konstatuar gjendjen faktike dhe për këtë do të inicohet inspektim të dokumentacionit që i është dhënë kompanisë e cila i pret këta drunj të çmuar. Nuk do të lejojmë që të ndodh edhe më tej kjo masakër që i bëhet natyrës në emër të “bizneseve””, theksoi Sejdiu.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Bullgaria dhe Greqia nuk janë mbështetësit kryesorë të integrimit të Maqedonisë në BE

policia-714x420

Rrahja mes policëve në Qendrën Klinike në Shkup, MPB parashtroi kallëzim penal ndaj një polici

Klinika-Infektive-Shkup

Komisioni për sëmundje infektive do të mbajë mbledhje, 123 raste të kollës së mirë në Shkup

moti-1

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

INFO

NA NDIQ