Sejdiu: Raporti i KE-së tregoi qartë se me BDI-në nuk ka Europë

ina-online
ina-online

14/11/2023

Nënkryetari i Lëvizjes BESA, Blerim Sejdiu, në emisionin Top tema në TV Telma duke komentur rapotin e fundit të Komisionit Evropian tha se ne duhet se bashku të hapërojmë drejt Bashkimit Evropian.

“Raporti i fundit tregon qartë se me BDI-në në pushtet nuk do ketë asnjë hap drejtë BE-së. Raporti haptas tregon se po keqpërdoret flamuri i BE-së, ndërsa është e definuar se në cilat raste duhet të përdoret. Të gjithë ambasadorët porosisin në vazhdimsi për luftën kundër korupcionit, ndërsa te ne mbrohen personat që kanë pasur lidhje me krimin dhe korrupsionin”, tha mes tjerash Sejdiu.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

blinken cameron shkup

Lavrov ateroi në Shkup, por përpos Blinkenit u larguan edhe Borell dhe Kameron

lavrov bujar osmani

24info: Lavrov kundër Kosovës së pavarur, Osmani u grind me të gjithë për ta sjellë në Shkup

jeton abdullahu flamuri

Flet tetovari që ngriti flamurin kombëtar pranë kishës në Kodrën e Diellit

blinken lavrov

Blinken dhe Lavrov nuk u përpoqën në Shkup, sekretari amerikan u largua për Izrael pa mbërritur kryediplomati rus

Kovacevski

Kovaçevski: Qytetarët nuk e duan izolimin, ashtu siç ndodhi për 11 vjet

shen-naum2-696x466

Ahmet Zogu a e shiti Shën Naumin? Truku në vendimin e gjykatës së Hagës

adriatik lapaj

Lapaj: Nuk ndihem mirë që Shqipëria 30 vite s’ka bërë asgjë për shqiptarët e Maqedonisë

Borell

Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se përse e dënojmë Rusinë!

borel-kovacevski

Borell porosi partive politike në Maqedoni: Nuk duhet të ketë ndarje për BE-në, miratoni ndryshimet kushtetuese

INFO

NA NDIQ