Sejdiu: Siç nuk i pengoi Ali Ahmetit të bashkëpunojë me Vuçiçin, ashtu s’na pengon ne të bashkëpunojmë me Kurtin

ina-online
ina-online

25/01/2024

Ashtu sic nuk e ka penguar Ali Ahmetin të bashkëpunoje më Vuçiçin në çdo fushë edhe neve nuk na pengon të bashkëpunojmë me Albin Kurtin, deklaroi Nënkryetari i Lëvizjes BESA, Blerim Sejdiu, në emisionin ON Time në TV Koha, i pyetur rreth bashkëpunimit të Lidhjes Europiane për Ndryshim dhe Vetëvendosjes dhe deklaratës së kreut të VV-së, Albin Kurti, se Vetëvendosja nuk është themeluar në RMV.

Sejdiu shtoi se interesante në gjithë këtë është fakti se sa frikë BDI e ka Vetëvendosjen dhe kohës së fundit ka filluar të frikohet nga çdo subject politik dhe këtë frikë ka filluar ta bartë edhe te partitë politike maqedonase, por edhe te ndërkombëtarët.

Intervista KËTU

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

INFO

NA NDIQ