Sekretari amerikan i Shtetit arrin në Izrael

ina-online
ina-online

12/10/2023

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka arritur në Izrael, raporton Reuters. Blinken udhëtoi në Izrael në shenjë solidariteti me shtetin aleat.

Gjatë qëndrimit të tij në Izrael, pritet të takohet me zyrtarët e lartë të këtij shteti.

Gjithashtu është raportuar se do të takohet me presidentin palestinez Mahmoud Abbas.

Ndryshe, Abbas gjenden në Bregun Perëndimor dhe është rival politik i Hamasit në Rripin e Gazës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kisinger

“Profecitë” më të fundit të KISSINGER-it: Nga kaosi në Lindjen e Mesme në një shans për paqe në Ukrainë

Interpol

Gjuetarët e krimit: ç’ka ndodhur me Interpolin në 100 vjet ekzistencë?

gaza palestina izrael

S’ka vazhdim të armëpushimit, rinisin sulmet mes Hamasit dhe Izraelit – raportohet për 6 palestinezë të vrarë

kisinger

Ndërroi jetë diplomati i njohur amerikan, Henry Kissinger

ruse

Pasoja për një rus që shkroi “Jo luftës” në dëborë

Gaza

Zgjatet armëpushimi në Gazë

ukraine-sulm-2

Rusia sulmon me dronë dhe raketa Ukrainën

biden

A po ndryshon qëndrim SHBA për luftën në Gaza? Biden ‘mesazh’ të fortë Izraelit

An Ukrainian national flag flag waves over the center of Kharkiv, Ukraine's second-largest city, Friday, Feb. 4, 2022. The situation in Kharkiv, just 40 kilometers (25 miles) from some of the tens of thousands of Russian troops massed at the border of Ukraine, feels particularly perilous. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Raportohet për helmimin e gruas së udhëheqësit të inteligjencës së Ukrainës

INFO

NA NDIQ