Sekretari i Jashtëm britanik këtë javë në Tiranë! “The Sun” zbardh axhendën

Picture of ina-online
ina-online

19/05/2024

Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, David Cameron pritet të vizitojë këtë javë Shqipërinë.

Në axhendën e vizitës së Cameron në Shqipëri është planifikuar takim me presidentin Bajram Begaj, kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Jashtëm Igli Hasani.

Në fokus të këtij takimi, sipas mediave britanike, do të jetë emigracioni i paligjshëm.

‘The Sun’ shkruan se Cameron do të njoftojë një plan mes dy qeverive për të për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar.

“Cameron do të njoftojë një goditje të re ndaj bandave të organizuara kriminale që qëndrojnë pas rrjeteve të kontrabandës së njerëzve”, shkruan The Sun.

TË FUNDIT
15 orë
Arrestohet në Dubai shqiptari i shumëkërkuar
1 ditë
Lorik Cana në përkrahje të Shqipërisë, pjesëmarrës në ndeshjen me Italinë
1 ditë
“I poshtër, edhe në det futet me shall” - Edi Ramës i publikohet intervista ku e shante Rugovën
1 ditë
Sali Berisha kryetari zyrtar i PD
2 ditë
Berisha apo Basha, e ardhmja e opozitës sot në dorën e gjykatës, shqyrton çështjen në themel

ME TE LEXUARA

15 orë
Arrestohet në Dubai shqiptari i shumëkërkuar

LEXO MË SHUMË

IMG_2914

Arrestohet në Dubai shqiptari i shumëkërkuar

Lorik Cana

Lorik Cana në përkrahje të Shqipërisë, pjesëmarrës në ndeshjen me Italinë

edi-rama

“I poshtër, edhe në det futet me shall” – Edi Ramës i publikohet intervista ku e shante Rugovën

sali berisha

Sali Berisha kryetari zyrtar i PD

basha berisha

Berisha apo Basha, e ardhmja e opozitës sot në dorën e gjykatës, shqyrton çështjen në themel

Spartak Ngjela

Ja nga kush po drejtohet konflikti Rama-Kurti

ksamil sarande

Media italiane: Pushimet në Shqipëri në listat e dëshirave të turistëve edhe këtë vit

green coast green kost

Futbollistët e Dortmund pushojnë në “Green Coast”/ E zbulon biznesmeni shqiptar

digitalb

“DigitAlb” zhytet në borxhe, zbulohet shifra

INFO

NA NDIQ