Sekuestrohen 10 mijë doza ekstazi në Tiranë, arrestohen pesë persona, mes tyre dy shtetas nga Kosova

Picture of INA
INA

15/08/2023

Një megaoperacion antidrogë është zhvilluar mbrëmjen e kësaj të hëne në Tirane, ku bëhet me dije se janë sekuestruar 10 mijë doza ekstazi.

Burime bëjnë me dije se pilulat e drogës ishin future në territorin shqiptar nga Kosova.

Sipas raportimeve të ABC News, në pranga kanë rënë pesë persona.

Të arrestuarit janë shtetasit M.R., B.M., K.P., A.M. dhe D.A.. Droga sintetike sapo kishte ardhur në kryeqytet dhe ishte destinuar për tregun e brendshëm.

Droga ishte mbështjellë me logo Louis Vuitton. Dy nga të arrestuarit janë shqiptarë të Kosovës. Dozat e lëndës narkotike mësohet se shiteshin kryesisht në zonën e ish bllokut dhe në lokalet e natës.

Sipas përllogaritjeve, një dozë shitej 30-50 euro dhe e gjithë sasia kapte vlerën e rreth 500 mijë euro.

TË FUNDIT
1 ditë
Ndërron jetë italiani në bregdetin shqiptar
1 ditë
Prezantohet “Shota” në Paris, autoblinda e parë ushtarake shqiptare (VIDEO)
1 ditë
Do vijojë të jetë “non grata” në Britani, vjen reagimi i Berishës pasi humbi gjyqin në Apel
2 ditë
Majko: Koha po punon për shqiptarët
2 ditë
Presidenti Begaj lobon për njohjen e pavarësisë së Kosovës

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

plazh villë boshtove kavaje

Ndërron jetë italiani në bregdetin shqiptar

autoblinda shota made in albania

Prezantohet “Shota” në Paris, autoblinda e parë ushtarake shqiptare (VIDEO)

sali berisha

Do vijojë të jetë “non grata” në Britani, vjen reagimi i Berishës pasi humbi gjyqin në Apel

majko

Majko: Koha po punon për shqiptarët

bajram begaj

Presidenti Begaj lobon për njohjen e pavarësisë së Kosovës

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)

voglushja qan

FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë

besmir limani

Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

INFO

NA NDIQ