Sekuestrohet 1.3 kg bizhuteri argjendi në vendkalimi kufitar “Bogorodica” (FOTO)

INA
INA

10/02/2024

 

Në hyrje të vendkalimi kufitar “Bogorodicë”, doganierët sekuestruan 1,3 kilogramë bizhuteri argjendi, pasi një pasagjer që udhëtonte nga Turqia tentoi t’i fuste në vend pa i paraqitur në doganë. Bizhuteritë e argjendta u zbuluan gjatë kontrollit të një automjeti pasagjerësh në të cilin personi udhëtonte si pasagjer.

“Bëhet fjalë për 157 copë unaza, 21 copë byzylykë, 45 gjerdan, 26 vathë dhe 20 varëse që personi i ka fshehur në një çantë që ka vendosur pas sediljes së pasme dhe në një valixhe të vendosur në bagazh” thuhet në njoftim.

Nga atje njoftuan se personi nuk dispononte asnjë dokumentacion për bizhuteritë e argjendit që pretendonte se i kishte blerë nga Turqia.Ndaj tij janë ngritur kallëzime përkatëse për shkelje të rregullave doganore.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lista zgjedhore

Nesër fillon inspektimi publik i Listës Zgjedhore për zgjedhjet presidenciale dhe kuvendare

Jovan mitreski

Mitreski: Marrëveshjet ndërkombëtare s’mund të ndryshohen me ligj tjetër

osmani taravari

Sondazh: Arben Taravari apo Bujar Osmani, kush do të merr mbështetjen e shqiptarëve më 24 prill?

Bilall Kasami

Kasami: Rikonstruimi stadiumit do të fillojë në muajin mars

policia-1-1-1392x766

Humbet ky papagall në Shkup, kush e gjen merr shpërblim prej 1000 euro

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

INFO

NA NDIQ