Sela: BDI merr Ministrinë e Arsimit, vaj halli për nivelin e arsimit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2022

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela sot për TV21 ka komentuar propozimin për përbërjen e re të Qeverisë. Sela thotë se në propozimin për ekzekutivin e ri ka njerëz të përfshirë në skandale të mëhershme.

“Aty ka emra të vjetër, një pjesë e ministrave aspak nuk ndryshojnë dhe janë shumë kuadro aty brenda të cilët i kanë cilësuar skandalet. Flasim në mënyrë të veçantë për çdo ministër, do të flasim edhe në debat parlamentar. Risia është që BDI merr Ministrinë e Arsimit, ndërsa në krye të kësaj Ministrie vendoset eksponent që vjen nga një Universitet me goxha dilema, se çfarë bëhet me të, prodhohet dije apo shiten dhe blehen diplomat. Në qoftë se ideja është që njerëz që kanë udhëhequr institucione të tilla të udhëheqin Arsimin, vaj halli për nivelin e arsimit këtu në Maqedoninë e Veriut”, tha mes tjerash Sela.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bilall kasami

Kasami: Një ndër pikat kryesore të qeverisë së ardhshme do të jetë procesi i decentralizimit

inbound6681746849427487932

Sistemi zgjedhor në RMV të plotësohet me lista të hapura dhe votim për kandidatin e preferuar

kovacevski -agron

Kovaçevski: Në njësinë zgjedhore 6 të gjithë kanë kandidatë nga e kaluara, vetë LSDM ka kandidat për të ardhmen me Agron Demirin

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

INFO

NA NDIQ