Sela dhe Rashidi takime me strukturat e degës së Strugës: ASH po fuqizohet

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2023

Aleanca për Shqiptarët – Dega në Strugë, sot mbajti mbledhje të rregullt në prezencë të anetareve te kryesisë së degës, këshilltarëve komunal të ASH-së – Strugë, si dhe deputetëve Ziadin Sela dhe Syrja Rashidi, përcjell INA.

“Cështje diskutimi të pikave me rend dite, ishin informacion nga Deputeti i zonës rreth aktiviteteve politike të ASH – së, brenda kohës, nevojen e rritjes së nivelit të aktiviteteve për ngjeshjen e rradhëve të strukturës partiake në terren, por në fokus të veçantë, u trajtua riorganizimi i forumit rinor, problemet e theksuara me infrastrukturën në nivel lokal në qytet dhe nëpër vendbanime dhe hapat e mëtutjeshme.

Të tilla takime si dhe puna në terren do të jenë në vazhdimësi aktivitet i ASH – Strugë, në funksion të aktualizimit dhe përmirësimit të shërbimeve të domosdoshme ndaj qytetarit”, thekson ASH.(INA)

TË FUNDIT
39 minuta
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër
43 minuta
Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel
47 minuta
Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it
59 minuta
Zëvendëspresidenti i Iranit konfirmon vdekjen e presidentit Ebrahim Raisi
9 orë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin

ME TE LEXUARA

21 orë
Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit
14 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
20 orë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
12 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
20 orë
Hiseni zgjidhet zëdhënës i LD-së, Mexhiti autorizohet për bisedimet për qeverinë e re
9 orë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
22 orë
“Bolton News”: Shqipëria mes destinacioneve më të mira dhe miqësore me buxhetin
18 orë
Najçevska i reagon Taravarit: Pse kryetari i Kuvendit të jetë shqiptar?

LEXO MË SHUMË

moti shiu

Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër

Lajcak

Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel

KFOR KS

Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it

ebrahim raisi

Zëvendëspresidenti i Iranit konfirmon vdekjen e presidentit Ebrahim Raisi

Edward Joseph Zhozef  Eduard

Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

ebrahim raisi

Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

INFO

NA NDIQ