Sela edhe 4 vite në krye të ASH-së? Taravari: E ka përkrahjen time absolute

Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/02/2022

Ziadin Sela do të kandidojë për mandatin e tij të dytë në krye të Aleancës për Shqiptarët (ASH), në Kongresin e partisë që do të mbahet më 27 mars të këtij viti. Këtë e ka bërë të ditur në një intervistë për gazetën LAJM, numri dy i ASH-së, Arben Taravari. Ai tha, se do të qendrojë fuqishëm pas kandidaturës së Selës, nëse në Kongres paraqitet edhe ndonjë kandidaturë tjetër.

“Ne me kryertarin Ziadin Selën kemi biseduar disa herë hapur. Ne kemi funksionuar si binom dhe nuk kemi pasur asnjëherë probleme. Unë edhe këto katër vite që kaluan, te Aleanca për Shqiptarët ku kam qenë sekretar gjeneral, jam ndjerë edhe si kryetar i partisë. Ka pas dilema kryetari, të vazhdojë ose jo. Por, tash jemi dakorduar që ai të vazhdojë edhe një mandat. E ka përkrahjen time absolute. Nëse paraqitet ndonjë kandidaturë tjetër, unë do të qendroj pas Ziadin Selës dhe do ta mbështes fuqimisht kandidaturën e tij”, tha Taravari për gazetën LAJM.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

uck-vrasje

Veteranët e UÇK-së porosi Grubit: Nuk lejojmë shkeljen e flamurit kombëtar! (VIDEO)

zgjedhje maqedoni

Në zgjedhjet presidenciale të drejtë vote kanë 1.814.317 votues

xavi cavi

Xavi nuk përmbahet për humbjen në El Clasico: Është e vetmja gjë që kërkova para ndeshjes

INFO

NA NDIQ