Ziadin Sela: Jam konsistent, ju qëndroj prapa deklaratave që i kam thënë si kryeopozitar

ina-online
ina-online

18 Shtator, 2023

Kryetari i Kuvendit të ASH-së dhe ish-lideri i kësaj partie, Ziadin në edicionin e parë të sezonit të ri të ClickPlus në TV21 ka folur për zhvillimet politike dhe veprimin e ASH si pjesë e Qeverisë.

Ai tha se vazhdon të jetë konsistent në qëndrimet e tija, të cilat i ka shprehur publikisht teksa ka qenë kryeopozitar.

“Do të vazhdoj të jem konsistent në qëndrimet e mija. Do të vazhdoj t’ju qëndroj prapa deklaratave të mija të shprehura si kryeopozitar, sepse i kam thënë pa ndonjë prapavijë, për të nxjerr popullin në dritë, sepse jemi shumë larg dritës”, theksoi Sela.

Ai shtoi se individualisht nuk “është pjesë e Qeverisë”.

Lidhur me hyrjen e ASH-së në Qeveri, Sela tha se partia e tyre nuk e bën avokatin e askujt. “Ne skemi bë koalicion me BDI, po jemi pjesë e Qeverisë. Ka pas debate brendapartiake dhe një referendum brenda anëtarësisë në një proces transparent”, tha Sela.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5224

Taravari: Nëse lejohet rikthimi i Gruevskit, ASH do ta shyrtojë pjesëmarrjen në Qeveri

vaksina-anti-covid-19-scaled-1-1

Interesim i vogël për vaksinim kundër COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Agim islami2

Amnistia / Agim Islami: Kriminelët është më me rëndësi të lirohen, sesa të pafajshmit!

Arben Taravari

Taravari: Ligji për Amnisti kalon javën e ardhshme

duhan cigare

Fëmijëve u shiten cigare me copë para shkollave në Tetovë (VIDEO)

Klinika-Shkup

Shënon rritje numri i pacientëve me grip, por edhe me Covid-19 në Maqedoni

instituti-arben-xhaferi

Instituti “Arben Xhaferi”: Ndryshimi i Kodit Penal anti evropian dhe i dëmshëm në luftën kundër korrupsionit

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia të kujdeset që ligjet të jenë në përputhje me standardet evropiane

Bullgari-Maqedoni-780x439-1

Regjistrimi i popullsisë në Shqipëri, “kacafytje” mes maqedonasve dhe bullgarëve!

INFO

NA NDIQ