Sela: Nazmi Maliqi ishte dhe do të mbetet një figurë e respektuar që ka lënë gjurmë me kontributin dhe përkushtimin e tij

ina-online
ina-online

20/09/2023

Ish kryetari i kuvendit të Aleancës për Shqiptarët njëherit kryetar i kuvendit të ASH-së, Zadin Sela përmes një postimi ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta e profesorit Nazmi Maliqi duke shkruar se Ai ishte dhe do të mbetet një figurë e respektuar që ka lënë gjurmë me kontributin dhe përkushtimin e tij.

Me pikëllim dhe dhimbje prita lajmin se profesori Prof.Dr Nazmi Maliqi, është ndarë nga jeta në orët e para të mëngjesit të sotëm. Një meritor në fushën e profesionit të tij dhe cilësive njerëzore. Ai ishte dhe do të mbetet një figurë e respektuar që ka lënë gjurmë me kontributin dhe përkushtimin e tij. Veprimtaria e tij do të jetë frymëzim për brezat.
I përhershëm qoftë kujtimi për Nazmi Maliqin!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

vmro

VMRO: Me Talatin kryeministër, bëhet “BDI-zimi” i Maqedonisë

INFO

NA NDIQ