Sela: Në krye të ASH-së derisa e lejon statuti

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2022

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH) Ziadin Sela, është i gatshëm ta drejtojë këtë subjekt derisa këtë e lejon statuti i partisë, shkruan gazeta LAJM. Sela do të kandidojë sërish për kryetar të ASH-së, në Kongresin e partisë që do të mbahet më 27 mars, ndërsa tha se vendimi për një mandat të ri i takon delegatëve.

“Unë jam kryetar partie në shërbim të Aleancës për Shqiptarët, kështu e kam llogaritur veten. Unë jam kryetar partie në shërbim edhe të shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut. Unë vazhdoj edhe në këtë Kongres derisa statuti partisë e lejon që të jem në shërbim të anëtarësisë së Aleancës për Shqiptarët. Ne jemi në fazën kur e kemi hapur partinë për anëtarësinë dhe kemi shpallur Kongres. Shfrytëzoj rastin që tu bëj thirrje të gjithë qytetarëve që janë mbi 18 vjet të anëtarësohen në Aleancën për Shqiptarët, të bëhen anëtarë të saj dhe me këtë të marrin në dorë fatin edhe të ASH-së edhe të popullit që ata i përkasin. Unë do të vazhdojë të jem në shërbim të Aleancës për Shqiptarët dhe fjalën e Kongres e ka anëtarësia e Aleancës përmes delegatëve të saj”, tha Sela për gazetën LAJM.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

bajram begaj

Presidenti Begaj përshëndet miratimin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës të rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

IMG_1166

Deputetja e Turqisë në KiE: Jam me prejardhje nga Kosova, e mbështes me zemër

INFO

NA NDIQ