Sela në takime me kryetarët e degëve, por pa Taravarin! (FOTO)

INA
INA

02/02/2024

Zhvillimet në Aleancën për Shqiptarët duket se po marrin kahe tjetër.

Njoftohet se Ziadin Sela ka mbledhur mbrëmë kryetarët e degëve, por në takim nuk ka qenë i pranishëm lideri aktual i ASH-së, Arben Taravari.

Aksioni i marrë nga Sela për t’i takuar kryetarët e degëve, vjen pas takimit që lideri i ASh-së pati në Prishtinë.

Në këtë takim mes Taravarit dhe liderëve opozitarë të Lidhjes Europiane për Ndryshim tek kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thuhet se janë dakorduar për kandidat të përbashkët shqiptar për president të Maqedonisë së Veriut.

Madje dje u konfirmuar, se liderët e LEN-it kanë propozuar që ai të jetë vetë Arben Taravari.

Kjo javë është vendimtare në ASH, pasi duhet të sillet vendimi që nëse shkojnë të vetme në zgjedhjet e majit, apo në koalicion me BDI-në apo opozitën.

Kujtojmë që figura të larta partiake kanë njoftuar se kryesia qendrore e ASH-së ka sjell vendim që të shkojë e vetme, por vendimi final duhet të merret nga Kuvendi, të cilin e udhëheq Sela.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lista zgjedhore

Nesër fillon inspektimi publik i Listës Zgjedhore për zgjedhjet presidenciale dhe kuvendare

Jovan mitreski

Mitreski: Marrëveshjet ndërkombëtare s’mund të ndryshohen me ligj tjetër

osmani taravari

Sondazh: Arben Taravari apo Bujar Osmani, kush do të merr mbështetjen e shqiptarëve më 24 prill?

Bilall Kasami

Kasami: Rikonstruimi stadiumit do të fillojë në muajin mars

policia-1-1-1392x766

Humbet ky papagall në Shkup, kush e gjen merr shpërblim prej 1000 euro

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

INFO

NA NDIQ