Sela: Një mikëpritje e këndshme nga vëllezërit dhe motrat nga Kumanova që fituan shtetësisnë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2023

“Sonte në Kumanovë bashkë me deputetët dhe nënkryetarët, Ilire Dauti dhe Elmi Aziri, si dhe drejtuesit e ASh në Kumanovë, u pritëm nga qytetarët që u pajisën me shtetësi”, ka bërë të ditur kryetari i kuvendit të ASH-së dhe deputeti Ziadin Sela.

Sipas tij, falë angazhimit të grupit parlamentar të ASh-së, duke sjellë ligjin e ri për shtetësi, por edhe falë angazhimit të veçantë të deputetës Ilire Dauti, e cila në vazhdimësi ka ndjekur pengesat në procedura që qytetarët kanë hasur nëpër institucionet shtetërore, sot këta qytetarë gëzojnë të drejtën e tyre të pritur me dekada.

“Emocionet dhe gëzimi i këtyre qytetarëve, por edhe i joni shihej në fytyrat e secilit prej nesh. Nikoqirët kishin sjellur buqeta me lule për deputeten Ilire Dauti, në shenjë falënderimi për angazhimin dhe suksesin e përbashkët”, ka shkruar Sela. (INA)

https://www.facebook.com/ZiadinS/posts/741612577322974

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ