Sela: Sistemi shëndetësor është i rrënuar dhe nuk plotëson standardet

0

Kryetari i ASH-së,Ziadin Sela në emisionin Click Plus ka lëshuar akuza në lidhje me sistemin shëndetësorë në vend.

Ai ka pohuar se ky sistem shëndetësorë është i rrënuar dhe nuk plotëson asnjë standard.

Sipas Selës, gjendja e jashtëzakonshme është mekanizëm shtesë në mënyrë që të kufizohen kontaktet ndërmjet njerëzve ndihmon që rastet me Covid-19 të jenë sa më pak, bëhet edhe më lehtë e menaxhueshme situata.

Села: Многу градови немаат епидемиолог, тоа покажува колку сме подготвени за справување со коронавирусот

Gepostet von TV21 am Mittwoch, 25. März 2020