Seleksionuesi Milevski ftoi 7 shqiptarë kundër Maltës dhe Ishujt Faroe

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15 Mars, 2023

Në prag të ndeshjes së parë kualifikuese me Maltën në ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian 2024, kryetrajneri i Maqedonisë së Veriut, Bllagoja Milevski, ka shpallur sot listën e zgjeruar të futbollistëve të thirrur për dy ndeshjet e ardhshme.

Përveç ndeshjes kualifikuese me Maltën, këtë muaj do të luajnë edhe një ndeshje miqësore me Ishujt Faroe. Në listën e Milevskit ishin 28 futbollistë, mes të cilëve nuk ka Boban Nikolov dhe Stefan Spirovski, por ka një emër të ri si Davor Zdravkovski.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xhaka-ardon-jashari

Tre futbollistë shqiptarë ftohen nga Zvicra

biljana angelova

Biljana Angellova, rektore e re e Universitetit “Shën Kirili dhe Metodi”

visar ganiu

Ganiu: Bulevardi “Cvetan Dimov” në Çair po bëhet realitet

bekteshi

“Haraçina nuk është në hënë”, Bekteshi i kërkon Spasovskit ta kryej punën!

Feta Alimi lirohet

BESA: Sot pas gjashtë viteve lirohet nga burgu Abdylfeta Alimi

kim-mehmeti

Kosova është e rrezikuar edhe nga ‘përfaqësuesit’ shqiptarë të Beogradit në Prishtinë e Tiranë!

kasami alsat

Kasami: 20 %, kusht për ndryshimet kushtetuese

grubi balluku

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

server

Pyet Serweri: A e denoncoi ende sekretari Blinken dhunën ndaj KFOR-it në veri?

INFO

NA NDIQ