Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

Picture of ina-online
ina-online

16/06/2024

Italia mposhti Shqipërinë 2:1, pasi pësoi gol në mënyrë të pabesueshme pas 23 minutash lojë. Trajneri i të kaltërve, Luciano Spalletti, po e shijon suksesin, pas dyshimeve të krijuara nga miqësoret kundër Turqisë dhe Bosnjës.

Në fakt, gëzimi i Spalletti është i përzier me dëshirën për të përmirësuar atë që nuk shkoi si duhet. Dhe ka gjëra për të rregulluar, madje edhe në kontekstin e një performance të shkëlqyer ndonjëherë.

“Kemi parë shumë gjëra të mira, por ato duhet të çojnë diku: qëllimet në vetvete nuk çojnë në asgjë.

Në disa raste patëm mundësinë për ta ndëshkuar më shumë Shqipërinë, duhet t’i përfundonim aksionet sa më shpejt.

Ne kemi ndryshuar. ideja për të lënduar shumë shpesh dhe shumë shpejt.”

Kombëtarja nuk bën dot pa Barellan? Kombëtarja nuk bën dot pa askënd. Ne nuk varemi nga një lojtar.

Kështu që sa herë që të më thuash do të të them të kundërtën.

Në pjesën e dytë, Shqipëria bëri diçka më shumë. Ne duhej të shfrytëzonim mundësinë për të bërë diçka më shumë në sulm”, tha Spalleti.

TË FUNDIT
22 orë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
23 orë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
1 ditë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
2 ditë
Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja
2 ditë
Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
23 orë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
22 orë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

LEXO MË SHUMË

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia-780x439

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

angli spanje

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

sulmues

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

coman-bajern-psg-

Luajti vetëm 15 minuta në Euro 2024, ylli i Francës po mendon pensionimin nga kombëtarja

euro 2024 gjermani

Zbulohet gjyqtari që do të vendosë drejtësi në finalen e “Euro 2024”

Luis de la Fuente

“Euro 2024”, De la Fuente: Na pret një finale e furishme Spanjë-Angli

Jurgen Klopp

SHBA-të me plan të qartë për Botërorin 2026, gati oferta për trajnerin e madh gjerman

INFO

NA NDIQ