Selektori i Kroacisë befason me deklaratë për Shqipërinë

ina-online
ina-online

02/12/2023

Pas shortit për Euro 2024 ku Shqipëria u shortua në Grupin B me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë.

Zlatko Daliç theksoi se ka shumë respekt për Shqipërinë ndërsa kujtoi edhe kohën kur trajnonte Dinamon në Superiore.

“Është grupi më i vështirë kundër Spanjës, Shqipërisë dhe Italisë.

Do të jetë një luftë e madhe, objektivi është të kalojmë grupin.

Shqipëria doli e para në grup dhe ka luajtur mirë, nuk do të jetë e lehtë, Por jam optimist dhe do të bëjmë më të mirën për veten tonë”, tha për Supersportin.

Respekt i madh për Shqipërinë sepse ishin të parët në grup dhe presim një ndeshje të vështirë”.

Shkarkimi nga Dinamo shumë vite më parë? “Ka shumë kohë, kalova tetë muaj dhe ishte mirë për mua.

Shihemi në qershor”, u shpreh Daliç.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

tuchel

A dëshiron Tuchel të kthehet te Chelsea?

arsenal

Arsenali vazhdon me fitore

bayern1

Revolucion total te Bayern Munich, priten plot 8 largime në verë

inzaghi

Inzaghi: Asllani ka qenë perfekt, dua ta komplimentoj publikisht

kristijan asllani

Poston në rrjetet sociale festën e golit, Turam e përgëzon në shqip

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

INFO

NA NDIQ