Selimi porosi Taravarit dhe Selës: Kërkesë nga aktivistët zemërthyer të ASH-së, për hir tonin bëhuni bashkë!

ina-online
ina-online

06/02/2024

Kryetari i degës së ASH-së në Butel të Shkupit, Vullnet Selimi ka bërë thirrje për unitet në ASH-së, duke lënë armiqësitë.

Ai këtë letër publike ia ka drejtuar Arben Taravarit dhe Ziadin Selës. Ja postimi i plotë:

“MIQËSIA! Edhe miqtë ndonjëher mund të gjenden në debate të ashpra!
Megjithatë miqtë e vërtetë me lidhje të thella,nuk mund të qëndrojn të ndarë dhe të armiqësuar.
Miqët e vërtetë duhet lën egon dhe mosmarveshjet, të përqafojn njëri-tjetrin dhe të vazhdojn ashtu sic kanë qenë.
Pavarësisht se cili është shkaku i një mosmarveshje apo thjesht një grindjeje, më të mirët janë ata që bëjnë një hap prapa!

Është e rëndësishme të shpëtohet një shoqëri e vjetër,dhe të parandalohet që ajo të shpërbëhet!

KËRKESË NGA AKTIVISTËt ZEMËRTHYER TË ASH-së:
Bëjmë thirje,dhe lutje,deri te dy figurat kyqe të Aleanca për Shqiptarët. Arben Taravari dhe Ziadin Sela. Për hirë tonin,tejkaloni dallimet dhe bëhuni bashkë. Shëroni zemrat e thyera të aktivistëve dhe filloni nga e para”, ka shkruar Selimi. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

Mladen cadikovski

Çadikovski në “Poligraf”: Të mos lejojmë të keqpërdoremi, gazetarët të kontrollojnë informacionet që vijnë nga politikanët

INFO

NA NDIQ