Selimi zgjidh çështjen e të punësuarve me kontrata në Shtëpinë e Shëndetit – Shkup

ina-online
ina-online

13/03/2024

Pas disa muajsh pa kontrata pune, të punësuarit në IPSH Shtëpia e Shëndetit – Shkup do të kenë kontrata të reja pune.

Drejtori i Shtëpisës së Shëndetit Shkup, Vullnet Selimi, njoftoi se problemi është tejkaluar ndërsa tha se do të bëj përpjekje që çështjes ti jepet fund përmes konkurseve për punësime me kontrata të përhershme.

“Ashtu siç jeni në dijeni çështja e ndërprejres së kontratave në çdo fillim vit për të punësuarit në Shtëpinë e Shëndetit – Shkup përsëritet dhe jo për fajin tonë, ndërsa fatkeqësisht ata që e pësojnë më shumti janë të punësuarit me kontrata në vepër. Për ti dhënë fund kësaj çështje, në bazë të planit vjetor për punësim, pas zgjedhjeve janë paraparë dy konkurse përmes së cilëve do të punësohen 91 persona me vendime të përhershme pune”, ka njoftuar në rrjetin social Facebook, Vullnet Selimi, drejtori i IPSH, Shtëpia e Shëndetit Shkup.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

oliver spasovski

Spasovski: Nuk dorëzohemi, pensionin minimal e rrisim në 20 mijë denarë

anita-angellovska bezhovska

Angellovska- Bezhoska paralajmëron ulje deri në 4 % të inflacionit

Screenshot_2024-04-19-19-07-50-881_com.android.chrome-edit

Prani e madhe e njësive policore në Haraçinë të Shkupit

Klasa_zbrazet_Banka-600x347-1

MASH i ka njoftuar shkollat se ditët jopune për shkak të zgjedhjeve do të punohen të shtunave

Taravari: Derisa Fronti improvizon teatër të fëmijëve, VLEN dëgjon hallet e popullit

qeveria-serbe-vucic

Vuçiq në ankth nga fitorja e VLEN-it në Maqedoni

zjarr

Zjarret në Parkun Kombëtar “Sharr”, për një muaj digjen mbi 400 hektarë

INFO

NA NDIQ