Selmani: BDI-ja nuk do ta ketë njësoj pa Izet Mexhitin

Picture of ina-online
ina-online

21/08/2023

Ish zv.kryeministri dhe biznesmeni, Imer Selmani ka komentuar zhvillimet e fundit brenda spektrik politik shqiptar.

Ai duke komentuar për TV21, subjektin e ri Lëvizja Demokratike e Izet Mexhitit tha se ky subjekt i ri padyshim që do ta dëmtojë BDI-në, sepse pikërisht BDI-ja ka qenë shumë e fuqishme në komunën e Çairit.

“Vitet e fundit ose dy dekadat e fundit më e fuqishme BDI-ja tërë kohën ka qenë në Çair. Në rrethinën e Shkupit, në Saraj. Ashtu që BDI-ja patjetër se nuk e ka njësoj, nuk do ta ketë njësoj pa Izet Mexhitin dhe pa njerëzit të cilët janë rreth Izet Mexhitit. Por prap them duhet parë shtrirja sepse vetëm Çairi ka ndikimin e vet ndoshta në zgjedhjet lokale. Mirëpo në zgjedhjet parlamentare numërohet çdo votë, në çdo fshat në çdo cep të vendit tonë”, deklaroi Selmani për “Summer Click Plus”.

Lidhur me Partinë Demokratike Evropiane të Arjanit Hoxhës, ai shtoi se edhe kjo parti duhet periudhën në vijim të shtrijë ndikimin e saj sa më tepër të mundet në nivel shtetëror. (INA)

TË FUNDIT
55 minuta
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
60 minuta
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...
2 orë
Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë
3 orë
Është nxjerr trupi i 43-vjeçarit i cili u mbyt në Liqenin e Dojranit
3 orë
Murtezani-Dreksler: Mbështetja e Gjermanisë është thelbësore për rrugën evropiane të RMV-së

ME TE LEXUARA

20 orë
VLEN emëron pesë profesorë universitarë për zv/ministra (FOTO)
1 ditë
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
4 orë
Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Shaqiri: Koalicioni Evropian asnjëherë nuk kanë qenë të interesuar për ish-ushtarët e UÇK-së
19 orë
Mërgimtarët ankohen për pritjet në “Tabanoc”, autoritetet thonë se situata po menaxhohet, makinat po kalojnë shpejt

LEXO MË SHUMË

Stuhia Ballkan

Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër

najcevska

Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve…

besar durmishi

Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë

liqeni

Është nxjerr trupi i 43-vjeçarit i cili u mbyt në Liqenin e Dojranit

Murtezani-Dreksler-Mbeshtetja-e-Gjermanise-eshte-thelbesore-per-rrugen-evropiane-te-RMV-se

Murtezani-Dreksler: Mbështetja e Gjermanisë është thelbësore për rrugën evropiane të RMV-së

lope

Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut

evn-1

EVN: Është riparuar defekti me rrymën elektrike pas motit të ligë në Shkup

hristijan mickoski

Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore

arben taravari

Takim në Ministrinë e Shëndetësisë për zgjerim të Listës pozitive me medikamente inovative

INFO

NA NDIQ