Senati Amerikan votoi ambasadorin e ri për në Shqipëri

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/04/2023

Është mësuar sot edhe emri që do të zëvendësojë shefen e diplomacisë së SHBA-së në Shqipëri.

Kongresi i SHBA ka votuar David J. Kostelancik, i cili do të jetë ambasadori i ri amerikan në vendin tonë, duke pasuar në këtë pzicion Yuri Kim.

David J. Kostelancik ka një karrierë të gjatë në diplmaci, për të do të jetë hera e dytë qëvjen në Shqipëri.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

David-Philips

Serbët le të shkojnë në Serbi, nëse duan të përdorin dinarin, thotë ish-zyrtari amerikan

fature-market

Disa markete brenda natës i rritën çmimet, ankesa nga qytetarë

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Nora-Taravari-921x614

Fjalimi emocional i zonjës Taravari, citon një hadith domethënës

policia serbe

Tmerr në Serbi, çifti vret dy fëmijët dhe më pas hidhen nga kati i 17-të i pallatit

rama shkup

Rama nga Elbasani: Në zgjedhjet e 2025, fitore më e madhe

policia speciale maqedoni

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

INFO

NA NDIQ