Senatorja amerikane kërkon të ndalen bombardimet në Gaza

INA
INA

17/11/2023

Senatorja amerikane, Elizabeth Warren, ka kritikuar shkatërrimin e Gazës, por nuk ka kërkuar në mënyrë eksplicite një armëpushim.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ajo ka kërkuar që menjëherë të ndalohet bombardimi.

“Kriza në Gaza po rritet. Sulmet ajrore izraelite po shkatërrojnë ndërtesat e banimit dhe infrastrukturën publike.

Kufizimet për ndihmën humanitare e bëjnë jetën edhe më të vështirë. Ndaloni bombardimet TANI”, ka shkruar Warren.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Angela Ageler

“Lista e Zezë” Amerikane do zgjerohet me emra tjerë, paralajmëron ambasadorja Ageler

auto_korrupsion1511207587

Kush janë më të korruptuarit në Maqedoninë e Veriut?!

stevo pendarovski

Pendarovski është keqkuptuar: Nuk ka thënë se nuk do të rikandidohet

krenar lloga

Lloga firmos kërkesën për ekstradimin e Palevskit nga Turqia

spasovskiiiii

Kush është Lupço Palevski, i dyshuari për vrasjen e 14-vjeçares në Shkup?

Liridona ademaj

Përse e vrau Naimi gruan e tij? Gazetari zbulon pistat e hetimit: Ka qenë person i fuqishëm

biden-trump

Biden: Nuk jam i sigurt nëse do të kandidoja përsërsi, nëse Trump nuk do të ishte në garë

Putin

Putin mbërrin në Emiratet e Bashkuara Arabe

Zelenski

Ambasadorja e Ukrainës tregon arsyet pse Zelensky nuk iu drejtua Kongresit amerikan

INFO

NA NDIQ