Şenol Güneş, kandidat për t’u emëruar selektor i Kosovës

ina-online
ina-online

18/12/2023

Federata e Futbollit të Kosovës është në kërkim të trajnerit të ri, pas largimit të Primoz Glihas.

Ditë më parë, shtëpia e futbollit kosovar ishte në bisedime me spanjollin Robert Moreno, i cili megjithatë në fund e zgjodhi klubin rus, FC Sochi.

E sonte, mediat turke shkruajnë se kandidat për t’u emëruar selektor i Kombëtares së Kosovës është trajneri turk, Şenol Güneş.

Sipas Ajansspor, ish-selektori i Turqisë ka marrë oferta nga Federata e Futbollit të Kosovës, përcjell “Gazeta Express”.

Kosova e pati një kampanjë dëshpëruese në kualifikimet e Euro 2024 duke përfunduar në vendin e parafundit në një grup që s’ishte i pakalueshëm.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

INFO

NA NDIQ