Serbi e provokon rëndë boksierin shqiptar të Kosovës! Jakaj bëhet gati

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2023

Boksieri nga Kosova, Bernardin Jakaj, është duke u përgatitur maksimalisht, për t’ia treguar vendin serbit që ka përdorur fjalor të pahijshme, Marko Nikoliqit.

Meçi në boksin profesionist mes Jakajt e Nikoliqit, do të zhvillohet me 24 mars në kryeqytetin austriak në Vjenë, në ditën e përvjetorit festiv kur NATO i dha goditje shkatërruese okupatorit serb pikërisht në vitin 1999.

Nikoliqi ka paralajmëruar meçin në faqen e tij në facebook, duke përdorur fjalë të nivelit të ulët dhe pa fije turpi.

“24 marsi në Vjenë, një sfide e re në ditën kur filluan bombardimet në 1999 kur e gjithë bota ishte kundër Serbisë, atë dite të gjithë do të jenë kundër meje dhe skuadrës sime por ne do të japim maksimumin si gjithmonë kundër një boksieri të pamposhtur.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

INFO

NA NDIQ