Serbi ngulfat policin zviceran në St.Gallen

ina-online
ina-online

22/07/2023

Të premten, Policia e St. Gallen u thirr të ndërhyjë në një lokal, pasi një qytetar i nacionalitetit serb nuk sillej si duhet.

Ai rezistoi dhe nuk donte të lejonte policinë të kontrollonin, kështu që arriti të ngufasë njërin e të pështyjë policët e tjerë, përcjell albinfo.ch.

“Ai u sulmua dhe madje e kapi një polic nga qafa dhe e mbyti atë. Shërbimet e urgjencës përdorën më pas sprej piper”, u tha në njoftimin e policisë.

Serbi u arrestua me ndihmën e një pale të tretë dhe u dërgua në stacionin policor, shkruan Blick.

Pas dërgimit atje, përsëri i njëjti ka vazhduar me sjelljet abuzive duke fyer dhe kërcënuar punonjësit, madje ka tentuar t’i pështyjë vazhdimisht dhe t’i gjuajë me goditje në kokë.

Oficerët vendosën që 44-vjeçari të merret në pranga brenda natës.

Serbi 44-vjeçar, dyshohet për dhunë dhe kanosje ndaj zyrtarëve, pengim i veprës zyrtare dhe do të mbahet në paraburgim për 30 ditë, shkruan Blick

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

protesta-londer

Arrestohen disa shqiptarë në Londër, hodhën fishekzjarre kur festuan për Pavarësinë

libra

Thirrja e shqiptarit nga Londra: Duam tekste të mësojmë shqipen (VIDEO)

frank-shkreli

Në Ditën e Pavarësisë Kombëtare, 2023 Dokumenta të Agimit të Lirisë: “Memorandumi i shqiptarëvet që kanë dalur maleve”

valle mergimtar flamuri kuq e zi diaspora

Surprizë e veçantë në Aeroportin e Tiranës/ Turistët e huaj kërcejnë vallet shqiptare në festën kuq e zi

femijet cikago

Drenica përmes valles “Hamëz Jashari” vjen në Çikago

eric adams

VIDEO| Kryebashkiaku i Nju Jorkut uron Pavarësinë e Shqipërisë: Gëzuar shqiptarë (VIDEO)

viza kosova heqja vizave

Sa para duhet të keni me vete për të udhëtuar në zonën Schengen pas 1 janarit 2024?

takim letrar vjene

Nëntori i letrave shqipe dhe atdhedashurisë në Vjenë

veli rashani france

Vritet në Francë ish-ushtari i UÇK-së

INFO

NA NDIQ