Serbia dhe Anglia gati të “përplasen” dhe në fushë, publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes së dytë në Grupin C

Picture of ina-online
ina-online

16/06/2024

Serbia dhe Anglia do të ndeshen me njëra-tjetrën në ndeshjen e dytë të Grupit C.
“Tre Luanët” kërkojnë ta çojnë deri në fund këtë kompeticion dhe në fund të jenë ata që të ngrenë trofeun lart.

Nga ana tjetër, serbët duan të surprizojnë nënkampionët e Europës në ndeshjen e parë.

Tensioni pritet të jetë i lartë në fushë duke parë dhe përplasjet që tifozët kishin mes njëri-tjetrit në rrugët e Gelsenkirchen.

FORMACIONET ZYRTARE:

SERBIA: Rajkovic, Veljkovic, Milenkovic, Pavlovic, Zivkovic, S. Milinkovic-Savic, Lukic, Gudelj, Kostic, Vlahovic, Mitrovic.
Trajner: Dragan Stojkovic

ANGLIA: Pickford, Walker, Stones, Guehi, Trippier, Alexander-Arnold, Rice, Saka, Bellingham, Foden, Kane.
Trajner: Gareth Southgate
Top Channel

TË FUNDIT
7 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
8 orë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
8 orë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
8 orë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë
8 orë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...

ME TE LEXUARA

8 orë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
7 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
1 ditë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
1 ditë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
1 ditë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
8 orë
Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”
8 orë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...

LEXO MË SHUMË

manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

lukaku

Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë

araujo

Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!…

perez real

Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

INFO

NA NDIQ