Serbia përmbys Kamerunin në minutat shtesë të pjesës së parë

Në stadiumin “Al Janoub” po luhet sfida Kamerun-Serbi, e vlefshme për Grupin G të Botërorit “Katar 2022”, shkruan Syri.net.

Pjesa e parë mbyllet 2-1 për serbët, që arrijnë të përmbysin avantazhin momental të kamerunasve

Castelletto në minutën e 29-të zhbllokoi rezultatin, duke kaluar Kamerunin në avantazh.

Serbia reagoi dhe në minutën e parë shtesë (45+1’) fillimisht barazoi rezultatin me Pavlovic, ndërsa Milinkovic-Savic (45+3’) shënoi golin e dytë, duke përmbysur shifrat në 2-1.