Serbia po furnizohet me dronë nga Irani, eksperti i njohur zbulon detaje (FOTO)

ina-online
ina-online

22/10/2023

Drejtori i Institutit “Octopus”, Agim Musliu ka ngritur dyshimet se Serbia po furnizohet me dronë nga Irani.

Në një postim në “X” Musliu ka shpërndarë një postim ku thuhet se një avion që lidhet me kompaninë “Pouya “Air”, e cila është e lidhur me Gardën Revolucionare Islamike Iraniane, është parë mbi ajër në Turqi.

E sipas Flightradar24, destinacioni i këtij avioni duhet të jetë Beogradi.

Për këtë Musliu ka shkruar “a është vërtete Serbia duke blerë dronë nga Irani?”

Ndërsa X i shpërndarë nga Musliu thotë se “Avioni “Ilyushin Il-76TD” me numër regjistrimi Iranian EP-PUS, i lidhur me kompaninë “Pouya Air,” e cila është e afiliuar me Gardën Revolucionare Islamike Iraniane (IRGC) dhe është e sanksionuar nga Zyra e Kontrollit të Pasurive të Huaja të Departamentit të Thesarit të SHBA (OFAC), aktualisht ndodhet në ajër mbi Turqi.

Sipas Flightradar24, destinacioni duhet të jetë Beogradi në Serbi (informacion që vjen nga plani i saj i paraqitur i fluturimit?).

Shumë e rrallë ta shohim atë në Evropë.”

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

Liridona ademaj

Motra e Liridonës nxjerr një pjesë nga biseda me të ndjerën, ja si shprehej viktima për gratë e shtypura (foto)

babai-770x433-1-1-750x430

“Ne kërkojmë gjak”! Babai i Naim Murselit: Erdhën dy veta, nëse duan le të më vrasin

Screenshot_2023-12-08-21-30-32-321_com.android.chrome-edit

Ambasadori i Suedisë vjen me deklaratën e fundit për vrasjen e Liridonës

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

INFO

NA NDIQ