Serbia po shitet si e forta e Ballkanit, por harron se shqiptarët kurrë s’kanë qenë më të fortë se tani

INA
INA

31 Maj, 2023

Muhamer Pajaziti

Është e çuditshme, bandat policeske serbe po terrorizojnë Veriun e Kosovës, e po akuzohet Kosova!

Bandat e Vuçiqit rrahën ushtarët e KFORI-t, rrahën dhe sulmuan gazetarët, dogjën vetura të policisë e qytetarëve, e në fund po akuzohet Kosova!

Po akuzohet se katër kryetarë komunash, të zgjedhur në zgjedhje shkuan në vendin e tyre të punës. Absurde!

Për këtë arsye, bashkësia ndërkombëtare po e godet me shkop Kosovën e po miklon pasardhësin e Milosheviçit, i cili akoma nuk është përgjigjur për krimet që ka bërë ai dhe Shteti që e drejton.

Serbia po shitet si e forta e Ballkanit, por po harron se shqiptarët kurrë s’kanë qenë më të fortë se tani.

Shqiptarët të gjithë do bashkohen në një kauzë të drejtë dhe s’do lejojnë hordhitë serbe ta përsërisin gjenocidin në Kosovë.

Për rrethana gjeopolitike s’mundet çdo herë shqiptarët të bëhen kurban.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Piro Ahmetaj

Vëllezër qëndroni vigjilent, paqja kërkon ende sakrifica!

Artur Zheji

Kush thotë se Rama dhe Kurti janë të pa sinkronizuar?

Blerim-Latifi

Pse u lanë të ikin?

Kim Mehmeti2

Të ndërtosh shtet pranë të eturve për gjak njeriu!

emin-azemi-656x365

Eksterritorialiteti i kishave serbe, trampolinë e ekspansionizmit rus në Ballkan!

cim peka

Kosova nën sulm!

cun

Nuk ka besë me ket Serbi!

Muhamer Pajaziti

Ku po shkoni në Evropë, fëmijët i latë pa libra?!

Muhamer Pajaziti

Ku po shkoni në Evropë, njerëzit po ju vdesin burgjeve çnjerëzore

INFO

NA NDIQ