Serbia shpërndanë nga 85 euro për çdo fëmijë deri në 16 vjeç

ina-online
ina-online

21 Gusht, 2023

Serbia ka nisur të shpërndajë nga 10 mijë dinarë apo rreth 85 euro për çdo fëmijë në moshën deri 16 vjeç.

Mbi 300 mijë fëmijë u regjistruan për disa orë për të përfituar ndihmën e njëhershme nga shteti. Regjistrimi do të zgjas deri më 20 shtator.

Regjistrimi është shumë i thjeshtë dhe aplikanti, pra nëna, vendos numrin e kartës së identitetit dhe numrin e saj personal të identifikimit, si dhe emrin e bankës ku kërkon të paguhen paratë.

Pagesa do të fillojë më 25 shtator dhe pagesat do të përfundojnë në fund të atij muaji.

Të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare do të marrin mbështetje prej 10.000 dinarë serb, ose afërsisht 85 euro. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Goran Petronijevic Petronijeviq

Avokati i Radoiçiqit, dikur mbrojtësi i Karaxhiqit, Cecës e Klanit të Zemunit

vucic radoicic petkovic

Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i “deklaron fajtorët viktima”

vucic

Dëshmitë po shumohen, Vuçiqi po ngulet gjithnjë e më thellë, flitet për rolin e Rusisë

Vucic Vulini

Eksperti i sigurisë në Beograd ‘fundos’ Vulinin dhe Vuçiqin: Shërbimi serb ka qenë në dijeni të sulmit në Kosovë!

Canak

Çanak tronditë Serbinë: Grupet kriminale u mbështetën nga qeveria e Serbisë

kroaci-kufi

Dalin detajet: 19 vjeçari nga Kosova është therur për vdekje në kufirin Serbi-Kroaci

shaip kamberi

Kamberi paralajmëron se Vuçiq mund të hakmerret në Preshevë

dacic

Daçiq bëhet qesharak, thotë se grupi terrorist në Zveçan s’ka lidhje me Beogradin

vucic-rama

“Nuk është hera e parë që Rama nuk thotë të vërtetën”, habit Vuçiç: Po mbajmë zi edhe për policin e vrarë në Kosovë

INFO

NA NDIQ