Sergi Roberto mbetet te Barcelona deri më 2024

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/03/2023

Barcelona dhe Sergi Roberto kanë arritur një marrëveshje për të zgjatur bashkëpunimin deri në vitin 2024.

Sipas klubit katalanas cilido klub që dëshiron ta blejë futbollistin paraprakisht duhet të derdhë 400 milionë euro në xhirollogarinë e Barcelonës.

Sergi Roberto ka debutuar për Barcelonën në vitin 2010 dhe deri tash ka bërë 339 paraqitje për klubin.

Triumfi i fundit ndaj Real Madridit në Superkupën e Spanjës e çoi numrin e tij të trofeve në njëzet e katër.

TË FUNDIT
1 orë
Yamal del hapur tani, prezanton të dashurën pas fitimit të trofeut!
11 orë
FBI: Atentati ndaj Trumpit, po trajtohet si sulm i mundshëm terrorist
11 orë
Jamal është lojtari i ri më i mirë, Rodri “ylli” i kompeticionit
11 orë
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar ‘të padobishëm’
11 orë
Alcaraz i jep goditje të fuqishme Novak Djokovic, fiton turneun Wimbledon!

ME TE LEXUARA

20 orë
Spanja kampione e Evropës
11 orë
Argjentina fiton Kupën e Amerikës
11 orë
Europian i suksesshëm në Gjermani, por nuk ka “përrallë vere” si në 2006-ën
11 orë
Alcaraz i jep goditje të fuqishme Novak Djokovic, fiton turneun Wimbledon!
11 orë
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar ‘të padobishëm’
11 orë
Jamal është lojtari i ri më i mirë, Rodri “ylli” i kompeticionit
11 orë
FBI: Atentati ndaj Trumpit, po trajtohet si sulm i mundshëm terrorist
1 ditë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

LEXO MË SHUMË

yamal

Yamal del hapur tani, prezanton të dashurën pas fitimit të trofeut!

trump sulm

FBI: Atentati ndaj Trumpit, po trajtohet si sulm i mundshëm terrorist

yamal

Jamal është lojtari i ri më i mirë, Rodri “ylli” i kompeticionit

spanja-vs-anglia

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar ‘të padobishëm’

IMG_4372

Alcaraz i jep goditje të fuqishme Novak Djokovic, fiton turneun Wimbledon!

euro-2024

Europian i suksesshëm në Gjermani, por nuk ka “përrallë vere” si në 2006-ën

argjentina

Argjentina fiton Kupën e Amerikës

spanja

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

INFO

NA NDIQ