Serie A, Milan bën “vetëvrasje”, Inter, Lazio dhe Juve drejt Champions League (VIDEO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/05/2023

Raundi i 33-të i Serie A zhyt Milanin dhe Romën ndërsa shtyn drejt zonës Champions Lazion, Interin dhe Juventusin.

Rezultate të papritura ditën e sotme në Itali ku Milani bëri “vetëvrasje” në shtëpi duke barazuar 1-1 me Cremonesen, ndërsa Interi shkatërroi 6-0 Veronën në transfertë duke u konsoliduar në pozitat e vendit të katërt.

Nga dy gola Dzeko dhe Martinez konfirmuan formën fantastike të zikaltërve që shkatërruan veronezët duke lënë pas Romën dhe Atalantën në vendet 5 dhe 6 por edhe Milanin me 3 pikë më pak në vendin e shtatë.

Ndryshon diskutimi për Lazion dhe Juventusin që duket se e kanë siguruar biletën Champions. Bardhekaltërit kaluan 2-0 Sassuolon për të ruajtur vendin e dytë me 1 pikë më shumë se Juventus që kaloi me vështirësi Lecce-n ku Vlahovic u rikthye te goli pas shumë kohësh.

Zhgënjen edhe Roma që nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 në fushën e Monza-s dhe tashmë për Jose Mourinhon bëhet më e vështirë por ekipi verdhekuq e ka edhe një bonus të rëndësishëm pasi javën e ardhshme pret në “Olimpico” Interin.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

INFO

NA NDIQ