Sërish masakër në periferi të Beogradit, 8 të vdekur dhe 11 të plagosur, mes tyre edhe fëmijë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/05/2023

Beogradi sërish është tronditur nga një shkëmbim zjarri me viktima dhe një numër të madh të plagosurish.

Mbrëmë vonë në një incident me armë zjarri në një fshat në periferi të kryeqytetit serb kanë mbetur të vrarë 8 persona dhe të paktën 1 të plagosur, raporton media serbe Kurir.

Mes viktimave, sipas informacioneve fillestare, është një punonjës policie dhe bashkëshortja e tij.

Policia është në kërkim të një 21-vjeçari, i cili dyshohet se është autori i vrasjes.

I kërkuari, të cilin policia e identifikoi si Urosh B. (21), është parë për herë të fundit në afërsi të Malit të Pozharevcit, duke ikur me veturë Mercedes.

Ai plagosi nëntë persona të tjerë, ndër të plagosurit kishte edhe fëmijë. Sipas informacioneve fillestare, ai ka qëlluar me automatik mbi viktimat pas një debati në oborrin e një shkolle.

Policia ka bllokuar të gjitha daljet nga kryeqyteti. Në vendin e ngjarjes janë vendosur një numër i madh i efektivëve të policisë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Rama Zelenski

Zelensky arrin sot në Tiranë, merr pjesë në Samitin për Ukrainë

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

Sot takimi për dinarin në Bruksel, Kosova përfaqësohet nga zyrtarë të BQK-së

IMG_9321

VIDEO/Pajaziti: Premtimet e Ali Ahmetit për heqjen e 20%, reprizë që 20 vite vazhdimisht përsëritet

policia-haracine

Detajet për vrasjen në Bllacë të Shkupit / 57 vjeçari Zelqif Tusha gjendet i vrarë nga vëllau i tij

policia-mk

Vrasje në Bllacë, krisma armësh

Pasaporta_Radhe_Prolet-780x470 (1)

Mërgimtarët “vërshojnë” sportelet e MPB-së, paguajn trefish për pasaportat

derivate nafta dizeli benzin

Nga mesnata ulen çmimet e derivateve të naftës

albin

Kurti i reagon kryeministres serbe: Vendi im quhet Republika e Kosovës, jo ‘Kosova e Metohija’

shaip kamberi vucic

Shaip Kamberi takohet me Vuçiqin, zbardhen detaje nga diskutimet – ja çfarë kërkoi deputeti shqiptar

INFO

NA NDIQ