Sërish protesta për rastin në Onkologji!

INA
INA

8 Shtator, 2023

Iniciativa mbipartiake ka njoftuar se të hënën do të mbajë sërish protestë kundër skandalit në Klinikës e Onkologjisë për terapinë e pacientëve me kancer, transmeton TV21.

Protesta do të mbahet më 11 shtator, me fillim prej orës 18:00. Do të fillojë para Qeverisë dhe do të vazhdojë para ndërtesës së Prokurorisë Publike Themelore, ku siç thuhet në njoftim, do të kërkohet “zgjidhje gjyqësore për të gjithë të përfshirët në skandal”.

Ultimatumi i këtij protesti është:

PPTH të dalë me detaje për rrjedhën e hetimit në afat prej 1 jave
Hetim për përfshirjen e ish ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe drejtorit Nino Vasev
Zgjerim e hetimit të punës së Onkologjisë së Fëmijëve
Revizion të tërësishëm të punës së Klinikës së Onkologjisë
Aktgjykime të fuqishme për të gjithë të përfshirët në krimin në Onkologji
Përfshirje e pacientëve onkologjikë të cilët do të kenë qasje në vetë hetimin.
“Njëherit apelojmë deri te të gjithë pacientët onkologjikë që të na kontaktojnë për përvojat e tyre, që të kontribuojmë në zbulimin e tërësishëm dhe të përgjegjësisë së të gjithë të përfshirëve në punën skandaloze të Klinikës së Onkologjisë”, thuhet më tej në njoftim.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5169

ASH vetë apo me BDI-në në zgjedhje, përgjigjet Taravari

gjykata-kushtetuese

Gjykata Kushtetuese nuk vlerëson kushtetutshmërinë e Marrëveshjes së Prespës

Gruevski Mickovski

Gruevski i kërkon anëtarësisë të mos i besojnë Mickoskit

taulant balla

Ligji për shtetësinë, Balla: Qytetarët e Kosovës dhe të Maqedonisë së Veriut të mos testohen

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia e Veriut vazhdimisht po dëshmon se është një partner i shkëlqyer

Vucic- Svecla

Vuçiq i përgjigjet Sveçlës: Do ta shohim kush kë do ta arrestojë, qesh mirë kush qesh i fundit

mickoski

Mickoski: Po digjem nga dẽshira për zgjedhje, do ti fitojmë 61 deputetë

MUHAMERI

Kush do të votoj në zgjedhjet e ardhshme?

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Paga minimale do të rritet për 10%

INFO

NA NDIQ