Sërish shtrenjtohet benzina dhe nafta në Maqedoninë e Veriut

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17 Janar, 2022

Komisioni Rregullator i Energjisë ka njoftuar se çmimet e derivateve do të shtrenjtohen nga mesnata.

Sipas metodologjisë së përdorur për llogaritjen e çmimeve, çmimet me pakicë rriten mesatarisht me 1.94%.

Çmimet e EUROSUPER-95 dhe EUROSUPER-98 shtrenjtohen për 1 den për litër, kështu që benzina me 95 oktane do të kushtojë 76,50 denarë, ndërsa benzina me 98 oktane 78,50 denarë.

Çmimi i derivateve EURODIZEL rritet për 1,5 denarë, kështu që një litër naftë do të kushtojë 69,00 denarë.

Çmimet e reja hyjnë në fuqi sonte në mesnatë.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vjosa osmani

Vjosa Osmani për Reuters flet për raportet e Kurtit me SHBA, godet Vuçiqin (VIDEO)

Escobar Lajcak

Escobar zbulon kërkesat për Kosovën e Serbinë

dua-1

Dua Lipa flet për fëmijërinë: Isha krenare, por doja të kisha një emër anglez

mesi messi mls inter miami

Zyrtare/Ky është klubi i ri i Messit

vjosa osmani ismail kadare

Kadare: Ky është triumfi shekullor i kombit tonë

Arben Taravari

Taravari paralajmëron dorëheqje të tij ose Azir Aliut nëse vërtetohet “punësimi i dhëndrit”

kurti svecla veri

Kurti në Mitrovicë, viziton policët: Oficerët tanë të çeliktë, u njoftova me operacionet e tyre

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi: Mickoski mund të luajë me të ardhmen e tij, por jo me të ardhmen e Maqedonisë

DCIM100MEDIADJI_0484.JPG

Ndryshimet eventuale në Qeveri, ky është qëndrimi i ASH-së

INFO

NA NDIQ