Sërish ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

Picture of ina-online
ina-online

13/11/2023

Sërish ulje të çmimeve të derivateve të naftës në RMV.

Benzinat dhe ekstra vaji i lehtë për amvisëri prej sonte në mesnatë lirohen për një denarë për litër, ndërsa çmimi i dizelit ulet për gjysmë denarë”, vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë(KRRE).

Ulja e çmimeve të shitjes me “pakicë të derivateve të naftës bëhet për 1,06 për qind.

Nga mesnata këto do jenë çmimet:

Benzina BS-95 – 80 den/l

Benzina BS-98 – 82 den/l

Nafta- 77,5 den/l

Vajiekstra i lehtë- 76,5 den/l

Mazuti- 43,3 den

TË FUNDIT
6 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
8 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
8 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
10 orë
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera
11 orë
Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

ME TE LEXUARA

11 orë
Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”
10 orë
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera
21 orë
Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë
8 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
21 orë
Rama ndan pamjet nga “Shota”, automjeti i parë ushtarak i blinduar “Made in Albania”
8 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
21 orë
Gashi takon sot Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj

LEXO MË SHUMË

IMG_2967

“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

IMG_2962

Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin

IMG_2961

Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

davkova vjosa osmani

Presidentja Osmani u prit në Shkup nga Davkova

uns struge jeton shaqiri merko

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

begaj gashi

Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla

INFO

NA NDIQ