Serwer për emërimet në Qeverinë e Serbisë: Aleksander Vulin është gishti i mesëm i Aleksander Vuçiqit

Picture of ina-online
ina-online

01/05/2024

Vendimi i Aleksander Vucicit për të rikthyer në pushtet dhe qeveri Aleksander Vulinin e sanksionuar nga SHBA-të ka nxitur reagime të shumta. Nga Departamenti Amerikan i Shtetit kanë thënë se janë të zhgënjyer të shohim emrat e dy të sanksionuarve që janë propozuar për të qenë pjesë e qeverisë së re të Serbisë, shkruan Gazeta Express.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe profesori amerikan që ndjek zhvillimet politikë në rajon, Daniel Serëer.

Profesori amerikan ka thënë se “Vulin është gishti i mesit të Aleksander Vucicit”.

Aleksander Vulin ishte vendosur nën sanksionet amerikane pas sulmit të ndodhur në Banjskë dhe Vuçiq ishte detyruar ta shkarkojë nga pozita e shefit të BIA-s.

TË FUNDIT
25 minuta
Terroristët e sulmit në Banjskë enden të lirë, festojnë në Beograd me këngë nacionaliste
4 orë
Mitsotakis: Politikat e udhëheqësisë së re në RMV janë provokative dhe joligjore
5 orë
Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi
1 ditë
Mesazh tjetër nga Greqia: Marrëveshja e Prespës nuk mund të rishikohet vetëm nga njëra palë
4 ditë
Emma Bonino: Ja pse mbështes kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Europian

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mesazh tjetër nga Greqia: Marrëveshja e Prespës nuk mund të rishikohet vetëm nga njëra palë
5 orë
Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi
4 orë
Mitsotakis: Politikat e udhëheqësisë së re në RMV janë provokative dhe joligjore
25 minuta
Terroristët e sulmit në Banjskë enden të lirë, festojnë në Beograd me këngë nacionaliste

LEXO MË SHUMË

ikja banjske grupi terrorist veri

Terroristët e sulmit në Banjskë enden të lirë, festojnë në Beograd me këngë nacionaliste

mitsotakis

Mitsotakis: Politikat e udhëheqësisë së re në RMV janë provokative dhe joligjore

Ivan Anushiq

Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi

greqi-1-800x445-600x360

Mesazh tjetër nga Greqia: Marrëveshja e Prespës nuk mund të rishikohet vetëm nga njëra palë

muharrem salihu ema bonino

Emma Bonino: Ja pse mbështes kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Europian

xhevat limani

Xhevat Limani: Në Amerikë pashë hartën… Këto shtete nuk do të ekzistojnë në vitin 2034

edi rama shkup

Rama ankohet në Mal të Zi: Na pritët me gji gjerman, në vend të diellit legjendar të Kotorit

greqi-1-800x445-600x360

Kryeministri grek Micotakis: Çdo devijim prej Marrëveshjes së Prespës, do të ketë pasoja në rrugën e RMV-së drejt BE-së

Dodik Murphy

SHBA e konsideron Dodikun si kërcënim për sigurinë

INFO

NA NDIQ