Sevilla barazon në shtëpi me Lensin

ina-online
ina-online

20/09/2023

Skuadra e Sevillas nuk ka arritur më shumë se një barazim në ndeshjen e parë të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve.

Në duelin e luajtur të mërkurën mbrëma, Sevilla luajti 1:1 kundër Lensit në ndeshjen që i takoi Grupit B.

Të dy golat e këtij takimi, u shënuan në pjesën e parë. Fillimisht, Sevilla kaloi në epërsi nëpërmjet sulmuesit Lucas Ocampos.

Ocampos zhbllkoi rezultatin në minutën e nëntë, përpara se Angelo Fulgini të realizoi për Lensin në minutën e 24-të.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bundesliga

Klubi i Bundesligës rinovon me trajnerin

mourinho

Mourinho: Nuk i kuptoj, i paralajmërova lojtarët

Bellingam Real Barca

​Gjërat që Bellingham ka arritur te Reali për 177 ditë janë të çmendura

mourinho

Mourinho shpërthen kundër lojtarëve të Romës: S’ka faj Guardiola që ua jep shkelmin lojtarëve

Ronaldo Al Nassr

​Ronaldo mund të gjobitet me një miliard dollarë

galatasaray

United dhe Arsenal në ‘luftë’ për yllin e Galatasaray-t

ballistet

“Ballistëve” u ndalohet të marrin pjesë në ndeshjen me KF “Shkupin”

franca-fitore-

Indeksi i UEFA-s/ Holanda në “luftë” me Francën, për vendin e pestë…

paolo Mladini

Paolo Maldini, shumë i ashpër ndaj kuqezinjve: “Milani nuk ka më ideale. Dua respekt për historinë e tij”

INFO

NA NDIQ