SH.F.K. “Naim Frashëri” nga Kumanova vizitë në Itali si pjesë e projektit Erasmus+ (FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/03/2022

Shkolla fillore komunale “Naim Frashëri” nga Kumanova me sukseset e saj të vazhdueshme së fundi është përfshirë edhe në projektin Erasmus+, i financuar nga Bashkimi Evropian.

Një grup mësimdhënësisht të kësaj shkolle të udhëhequr nga drejtori Muhamet Zeqiri po qëndrojnë në qytetin Ali Terme në Itali, në kuadër të shkëmbimeve kulturore dhe profesionale të planifikuara nga projekti Erasmus+.

Projekti përfshin vizitë në shkollën fillore “Vittorio Alfieri” në qytetin Ali Terme në Sicilia, ku për 12 ditë do të njihen me programet, kushtet mësimore të kësaj shkolle, duke pasur në fokus bashkëpunimin dhe shkëmbimin e praktikave të mira në fushën e mësimdhënies. (INA)

https://www.facebook.com/fsdbfdb.sfdb/posts/5133718306667383

https://www.facebook.com/shfknaimfrasheri.kumanove.1/posts/1154974798583775

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

tara

Taravari: Rroga mesatare në Maqedoninë e Veriut do të jetë minimum 800 euro (Video)

IMG_1243

Kasami: VLEN do të ndajë 500 milionë euro për komunat shqiptare

improvizim bujar

Pasi mori rolin e kryetarit të Kuvendit, Ziadin Sela në seancën e improvizuar shpalli Bujar Osmanin president të shtetit

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

ziadin sela

Sela: Pse janë të shqetësuar nga Fronti Evropian

afrim gashi

Gashi: Ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

INFO

NA NDIQ