SHAH-MAT !

Picture of INA
INA

27/09/2023

Xhezair Shaqiri, i njohur si ish-komandant Hoxha i UÇK-së sërish ka komentuar zhvillimet e fundit në Veri të Kosovës.

Ai thotë se nuk është me Lëvizjen Vetëvendosje dhe me asnjë parti politike, por në këtë rast e mbështet kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

“Ju turren Albinit ndërmjetësuesit,Borrel e Laiqak, Vuçiq,opozita e banalistat. Kur të gjithë menduam se do të lëshoj pe Albini nga presioni i madh nga brenda e jashtë, ai me një potezë në Manastirin e Banjskës Ju dha Mat të gjithëve.

Tani Borreli, Lajçaku e Vuçiqi janë shtrirë për tokë në bisedimet e ardhshme. Opozita e banalistat do mundohen ta minimizojnë këtë Mat, duke lavdëruar policin e Kosovës, që padyshim ka kryer në mënyrë profesionale punën e vet, por të njëjtën polici, më parë,dikush o nuk diti, o nuk dashti me urdhëru . Lista serbe komplet me Radoiqiqin e tjerët terrorista po dalin jashtë lojës dhe tani e kan radhën politikanet e ,,,ndershëm,,,(a ju kujtohen çesni Shiptari).serb te Kosovës të cijatin për një zajednicë ne kuadër të kushtetutës së Kosovës me miratimin e Albinit .

Policinë e Kosoves tani askush nuk ka të drejt te kerkoj qe ne veri te reduktohen efektivi apo te ndalon te vepron ne terë territorin e Kosovës.Ciu Ciu Ciu. Shka do qe në të ardhmen të gabon Albini ,e ka kryer nje punë te madhe për Kosovën.Bravoooo Albin.

Nuk jam aktivist i vv dhe asnjë partie e as që do te jem ne te ardhmën, por si Shqiptar e ish UCK, gjithëve na ka brengosur me kokë ulje kjo der e hapur e veriut kundër Shtetit te Kosoves . Nuk themi që serbët nuk do të tentojnë te provokojnë prap ,por shum ma dobet. Mose merni per te madhe ju aktivista te partive ket shkrimin tim se Kosova eshte breng ma e madhe se partit politike. Tani Albinit i ka met te avancon me ligj te dreita e Policeve ,shendetsin dhe Statusin e UÇK, etj. Besoj masi po din me rrit buxhetin e Qeveris dhe nuk po vjedh, do tja dale shumë lehtë”, ka shkruar Hoxha.(INA)

TË FUNDIT
2 orë
Dy të lënduar pas një aksidenti mes tri veturave në Prishtinë
4 orë
Vrasja e policit në Serbi, MPJ-ja u kërkon mërgimtarëve të kenë kujdes ose të shmangin kalimin nëpër shtetin fqinj
9 orë
Dita e fundit: Kosova dhe Serbia duhet t’i dorëzojnë sot komentet për zbatimin e marrëveshjes bazike
1 ditë
Vazhdon sot procesi gjyqësor për “Thaçin dhe të tjerët”
1 ditë
Paralajmëroi burgosjen e Vuçiqit nëse hyn në Kosovë pa leje, deklarohet Sveçla

ME TE LEXUARA

1 ditë
Paralajmëroi burgosjen e Vuçiqit nëse hyn në Kosovë pa leje, deklarohet Sveçla
1 ditë
Vazhdon sot procesi gjyqësor për “Thaçin dhe të tjerët”
9 orë
Dita e fundit: Kosova dhe Serbia duhet t’i dorëzojnë sot komentet për zbatimin e marrëveshjes bazike
4 orë
Vrasja e policit në Serbi, MPJ-ja u kërkon mërgimtarëve të kenë kujdes ose të shmangin kalimin nëpër shtetin fqinj
2 orë
Dy të lënduar pas një aksidenti mes tri veturave në Prishtinë

LEXO MË SHUMË

policia kosoves

Dy të lënduar pas një aksidenti mes tri veturave në Prishtinë

policia serbe vrasje serbi

Vrasja e policit në Serbi, MPJ-ja u kërkon mërgimtarëve të kenë kujdes ose të shmangin kalimin nëpër shtetin fqinj

Kurti Vucic

Dita e fundit: Kosova dhe Serbia duhet t’i dorëzojnë sot komentet për zbatimin e marrëveshjes bazike

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Vazhdon sot procesi gjyqësor për “Thaçin dhe të tjerët”

Vucic- Svecla

Paralajmëroi burgosjen e Vuçiqit nëse hyn në Kosovë pa leje, deklarohet Sveçla

pompa benzines radjocic

Policia e Kosovës sërish godet pronat e Radojçiqit, i’a konfiskon një pompë benzine

Pjeter-Shala-850x472-1

Pjetër Shala dënohet me 18 vjet burgim

wesley clarck vesli klark

Gjenerali Clark nderohet nga Oda Amerikane, merr një pozitë në Kosovë

vjosa osmani

Osmani, mërgimtarëve: Jeni zemra dhe shpirti i Kosovës (VIDEO)

INFO

NA NDIQ