Shalqiri sjell dy të mira për trupin tuaj

Picture of INA
INA

20/05/2024

Nuk ka asgjë më freskuese se sa një copë shalqi në ditët e ngrohta të verës.

Shalqiri duhet të konsumohet edhe për vlerat e larta ushqyese si dhe përfitimet e jashtëzakonshme që dhuron ai për trupin dhe shëndetin tuaj.

Lexoni më poshtë dy nga shumë të mira nga shalqiri:

Sistemi imunitar forcohet

Përqendrimi i lartë i vitaminës C tek shalqiri i jep shtysë sistemit tonë për t’i shndërruar qelizat e “bardha” në qeliza luftarake të forta.

Rritje të energjisë

Ky frut është i pasur me vitamina të grupit B, të cilat janë konsideruar vitaminat themelore për prodhimin e energjisë (mes të cilave vitaminën B1 dhe vitaminën B6). Shalqiri ka përqendrim të lartë të potasit dhe magnezit.

TË FUNDIT
1 ditë
Çaji i cili eliminon centimetrat nga beli
2 ditë
Vera e nxehtë dhe temperatura të larta, sa herë në ditë duhet të bëjmë dush!
3 ditë
Si të evitoni rrezikun e atakut në zemër nga i nxehti përvëlues
3 ditë
Arsyet pse ndiheni të lodhur gjatë gjithë kohës!
5 ditë
​Një infeksion bakterial vdekjeprurës trondit Japoninë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Çaji i cili eliminon centimetrat nga beli

LEXO MË SHUMË

caji-600x360

Çaji i cili eliminon centimetrat nga beli

dush

Vera e nxehtë dhe temperatura të larta, sa herë në ditë duhet të bëjmë dush!

moti Vapa nxehti temperaturat

Si të evitoni rrezikun e atakut në zemër nga i nxehti përvëlues

lodhje gjume plogeshti

Arsyet pse ndiheni të lodhur gjatë gjithë kohës!

korona-virusi

​Një infeksion bakterial vdekjeprurës trondit Japoninë

boronica dredheza peme

Fruta që duhen konsumuar çdo ditë për të mos shtuar në peshë

barku_zorret

Të rinjtë po vuajnë gjithnjë e më shumë nga kanceri i zorrës së trashë

hurme

Hurmat – fruti me vlera të larta ushqyese

OBSH

OBSH alarmon për rrezikun: Antibiotikët nuk po funksionojnë

INFO

NA NDIQ