Shansi i fundit i Arsenalit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/05/2023

Arsenali vijon të ëndërrojë titullin kampion këtë sezon, edhe pse në fakt gaboi në duelin direkt ndaj Manchester City-it, duke u mundur thellë.

Topçinjtë kanë përjetuar një formë të dobët në katër ndeshjet e fundit, ku me tre barazime dhe disfatën përballë rivalëve të Manchester City, humbën edhe kreun e renditjes.

Arsenali duhet të marrë pikët e plota në javët e mbetura të kampionatit, ndërsa “qytetarët” duhet të humbasin të paktën 4 pikë. Sonte në mbrëmje ekipi i Artetës do të luajë derbin ndaj Chelsea-t.

Topçinjtë nuk kanë humbur asnjë nga ndeshjet e luajtura në mesjavë përballë bluve, duke regjistruar katër fitore dhe 6 barazime.

Kjo është ecuria më e dobët e Chelsea-t në 30 vitet e fundit dhe me rrezikun që ta mbyllë sezonin me 20 humbje në ndeshjet zyrtare, derbi me Arsenalin mund të shërbejë si një pikë kthese.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ