Shaqiri: BDI-ja, parti pa ideal! (Video)

Picture of INA
INA

04/06/2024

Deputeti i koalicionit VLEN, Rijad Shaqiri, thotë se brenda BDI-së ka vetëm grupe interesi, por jo edhe ideal.

Përmes një prononcim për gazetën LAJM, Shaqiri porositi BDI-në që kalimin në opozitë ta shfrytëzojë për tu reformuar.

“Në kuadër të atij subjekti nuk ka më ideal por ka grupe të interesit dhe është mirë që BDI-ja të reformohet të ngelet ajo strukturë e njerëzve që besojnë në idealin e BDI-së edhe realisht t’i qasen punës, të jenë një opozitë konstruktive, të mundohen të na korrigjojnë neve në gabimet e mundshme tona që mund të ndodhin gjatë qeverisjes tonë dhe qytetarët t’i shfrytëzojnë benefitet e qeverisjes tonë”, u shpreh Shaqiri për gazetën LAJM.

TË FUNDIT
5 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
5 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
7 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
8 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
8 orë
Shtrenjtohet buka

ME TE LEXUARA

14 orë
Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm
7 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
17 orë
Shpërthen zjarr në një deponi në Shkup, digjen guma
13 orë
Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit
5 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
17 orë
Ja si do të duket përbërja e re e Qeverisë
13 orë
Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë
5 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
17 orë
Për 9.5 milionë euro, Lidl e ka blerë objektin e Mr.Bricolage nga “Skopski Pazar”

LEXO MË SHUMË

bdi ali ahmeti kuvend

Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

FB_IMG_1718221732728

Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

Mickoski

Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat

buka

Shtrenjtohet buka

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

INFO

NA NDIQ