Shaqiri: Deri në fund të javës do të dorëzohen të gjitha librat

Picture of INA
INA

02/10/2023

Ministri i Arsimit Jeton Shaqiri, sot ka thënë se deri të premten pritet që të dorëzohen të gjitha librat të cilat u mungojnë nxënësve.

Ai tha se nëse është e nevojshme do të kërkojë që të dorëzohen edhe gjatë fundjavës.
Shaqiri rikujtoi deklaratën e tij se librat do të dorëzohen në fund të shtatorit ose në fillim të tetorit.

“Të gjitha librat që janë miratuar, menjëherë janë dërguar për shtypje. Për disa libra ka ankesa, procedurë kjo e cila nuk varet nga ministri. Këtë shtator kemi pasur më shumë se 80 përqind nga të gjitha librat që janë dorëzuar. Në gjimnaz kishim libra të dorëzuar për herë të parë pas dhjetë viteve”, tha Shaqiri.

TË FUNDIT
3 minuta
Mexhiti: Asnjë Ivan Stoilkoviç nuk mundet kurrë që t’i ndryshojë faktet e kryera!
10 minuta
Sali: për shqiptarët ky rotacion politik nënkupton edhe rotacion në jetën e tyre reale, sepse më 2024 po përfundojnë vitet e letargjisë
28 minuta
Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri
32 minuta
Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …
44 minuta
Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike

ME TE LEXUARA

20 orë
Tifozët serbë me thirrje “Vrit, ther, që shqiptari të mos ekzistojë”
1 ditë
Një person nga Struga dyshohet për prodhim të diplomave të falsifikuara
3 orë
Aggeler: Është për t’u përshëndetur njoftimi i Mickoskit se gjatë betimit do të përdorë emrin kushtetues
22 orë
Kujdes! Nesër dhe pasnesër do të bllokohen disa rrugë në Shkup – që çojnë te varrezat e Butelit
28 minuta
Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri
20 orë
Maqedonia me humbje më të madhe të ujit në rajon

LEXO MË SHUMË

Foto

Mexhiti: Asnjë Ivan Stoilkoviç nuk mundet kurrë që t’i ndryshojë faktet e kryera!

shefii 2 (1)

Sali: për shqiptarët ky rotacion politik nënkupton edhe rotacion në jetën e tyre reale, sepse më 2024 po përfundojnë vitet e letargjisë

Angela Ageler

Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri

FB_IMG_1718965756133

Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …

4a80d4fb-369e-4972-951f-6704aa84eccf

Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike

IMG_3408

Arben Fetai: Këto janë prioritetet dhe katër shtyllat e VLEN në Qeverinë e re

kasami

Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë

Foto

Mexhiti: Balancuesi do të zëvendësohet me ligj për përfaqësim të drejtë

policia-maqedonise-598x330

Në një fermë në Gostivar janë vjedhur lopë dhe qengja

INFO

NA NDIQ