Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

ina-online
ina-online

03/03/2024

Sezoni i ri në MLS, por Xherdan Shaqiri është ai i vjetri dhe e ka nisur për mrekulli me gol të shënuar.

Ylli nga Kosova tani si kapiten i skuadrës së tij Chicago Fire e ka nisur nga minuta e parë ndeshjen ndaj Cincinatit ku janë mposhtur me rezultat 1-2.

Gjithsesi për Shaqirin ishte një paraqitje e shkëlqyer, pasi ishte lojtari me notën më të lartë te skuadra e tij.

Reprezentuesi zviceran realizoi golin e vetëm për skuadrën e tij, kur shënoi nga penalltia në minutën e 45-të.

Ky ishte goli i parë sezonal për yllin gjilanas, i cili duket në formë të shkëlqyer në këtë fillim sezoni në MLS.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkendija

Shkëndija e “shkatërron” Sileksin në Tetovë, Struga ndalet me barazim

manchester united

Manchester United tremb PSG-në me çmimin e Rashford

futboll

Panik në kampionatin italian, lojtari i Romës “shembet” në fushë

myrto uzuni

VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 10-të në La Liga, e feston me “shqiponjë”

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

XHAKA GRANIT

Xhaka pasi fitoi titullin me Leverkusenin: Shkruam historinë, secili nga ne në klub tani është legjendë

Jasir Asani

FOTO/ I gatshëm për një martesë dhe një familje të madhe, Jasir Asani zbulon kush është vajza që i ka “rrëmbyer” zemrën

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

INFO

NA NDIQ