Shaqiri: Është kryer pagesa e bursave për studentët, mjetet i kanë në llogaritë e tyre personale

INA
INA

05/02/2024

Studentët e Maqedonisë së Veriut të cilët janë përfitues të bursave nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës, prej sot në llogaritë e tyre i kanë mjetet financiare në dispozicion.

Lajmin e ka berë të ditur, ministri Jeton Shaqiri përmes një statusi në faqen e tij zyrtare në Facebook.

Ai ka uruar studentët për suksese sa më të larta në provimet që fillojnë nga kjo javë.

Statusi i plotë:

Të dashur studentë,

Derisa po lexoni këtë shkrim në llogaritë tuaja i keni mjetet e bursave të gjithë ju që keni plotësuar kushtet për vazhdim të bursës nga viti i kaluar si dhe pagesën retroaktive me marrëveshje. Sinqerisht dua të shpreh falenderimet e mia ndaj të gjithë sektoreve nëpër të cilat kalon procesi i bursave deri sa arrin tek ju.

Ju ftoj që koncentrimin dhe energjinë tuaj ta shfrytëzoni për suksese më të larta në provimet të cilat i keni këtë javë, apeloj të mos bini pre e dezinformatave dhe thirrjeve qëllimkëqija.

Suksese.

Rikujtim:

Rritëm vlerën e racionit studentor

Rritëm vlerën e bursave

Ua paguam dallimin e bursave edhe për periudhën e kaluar

… dëshmuam se punojmë me përkushtim për studentët.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

Baza ajrore Kucove

Baza e NATO-s në Kuçovë merr jehonë, Rama paralajmëron edhe bazën detare

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

Koridori-8-10d

Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni

shqiper kosov

Filloi zgjerimi dhe asfaltimi i rrugës që e lidh Kosovën me Shqipërinë

thumbs_b_c_9349a89cefb82dd84330a3a5dea34148

Përurohet baza ajrore e NATO-s në Shqipëri

pompa-benzines-derivatet-naftes

Lirohet çmim i naftës, shtrenjtohet çmimi i benzinës në Maqedoni

partite politike shqiptare VLEN BDI Populli PDSH ASH Sela PDE

Përpos liderëve këto janë emrat e disa kandidatëve për deputetë që po kalkulohen në Nj.6 zgjedhore?!

INFO

NA NDIQ